Novinky

COVID-19 – Čas dumať nad novými nápadmi

COVID-19 – Čas dumať nad novými nápadmi

Priatelia, pozdravujem Vás v absolútne neštandardných časoch. I keď, a chvalabohu, nám vírus nezobral nikoho z našich najbližších či známych ako v iných krajinách sveta, musíme sa chovať zodpovedne (lebo sme zodpovední). A tak väčšina z nás musela upustiť od svojich plánov, prekódovať svoje denné rutiny a život sa nám otočil naruby, o ekonomickej otázke ani nehovoriac. A tej menšine, ktorá bojuje aj za nás v prvej frontovej línii, patrí jedna veľká vďaka!

Keďže sa snažím na všetkom zlom nájsť vždy niečo dobré, povedal som si, že tieto dni budem využívať na premýšľanie nad novými nápadmi. Nápadmi, ako by MAKO Adventures mohol priniesť svojim outdoorovým nadšencom niečo nové a výnimočné.

A veru, mám to! Aj keď sa priznám, že nápad mi už dlhšie bobtnal v hlave, počas súčasnej karantény som mu dal konkrétne kontúry. A napriek tomu, že Corona nám všetkým urobila škrt cez rozpočet aj pri našich cestovateľských plánoch, a my v MAKOvi nevieme, kedy rátať so začiatkom sezóny a či vôbec, tak aj tak mi nedá nepochváliť sa Vám s touto ideou už teraz:

Keď každý deň začínate kávičkou s výhľadom na prenádherné šibenické súostrovie a uvedomujete si, že žijete v krajine s jedným z najčlenitejších a zároveň najkrajších pobreží v Európe, plným úžasných zátok s kryštálovým morom, krásnych výhľadov ale aj bohatej histórie, tak je asi aj logické, že Vám musí napadnúť odpoveď. A tou je – outdoorový koncept Bike, Hike, Kayak (bicykluj, turistikuj, kajakuj). V čase Corony mu dávam adekvátnu skratku COBHK-20.

Skupinku o max.5 ľuďoch naložím do môjho mikrobusu aj s kajakmi, bicyklami a patričným vybavením vrátane zalaminovaných podrobných máp a vyštartujeme aj s „lepeňákmi“ a pitím skoro ráno na nevšedné celodňové dobrodružstvo. Budete bicyklovať po kopcoch s olivovníkovými sadmi a borovicovými hájmi predelenými tak typickými kamennými parcelami a budete sa kochať nádhernými výhľadmi, ktoré budú čakať exkluzívne iba na Vás. V tú správnu minútu odbočíte k jednej zo skrytých zátok a preskočíte do kajakov. V momente vymeníte jazdeckú perspektívu za možnosť stať sa starým morským vlkom a pomaličky sa plaviť k okolitým zabudnutým ostrovom (ktorých tu máme neúrekom a sám neviem, ktorý je mojím favoritom a je najkrajší). Na niektorých z nich sa zastavíte  a doprajete si ten zvláštny objavovateľský pocit, ktorý mal aj Krištof Kolumbus v roku 1492. Zastavíte sa či už len na vykúpanie sa v tyrkysovej vode (kľudne aj na „naháča“ – veruže Vás nik neuvidí), alebo aj na výlet po svojich vlastných nohách na blízky kopec s výhľadom, do kamennej dedinky s osobitnou históriou na kávičku či na objavovateľskú potulku za zabudnutými pozostatkami z druhej svetovej vojny alebo z čias ešte omnoho starších. Bude nám to trvať celý deň, ja Vám budem robiť neustály logistický „tieň“ s mojím mikrobusom (kvôli výmene Vašich dopravných prostriedkov), a Vy si užijete plno krásnej prírody v tej najelementárnejšej podobe. A bude to úplná PARÁÁÁDA, to Vám garantujem!

Takže, už aby tá pliaga COVID-19 nadobro odišla, všetci sme sa tešili stopercentnému zdraviu a mohli sme začať plánovať konkrétne termíny na výlety COBHK-20 ešte túto sezónu!

Zatiaľ ostaňte doma a buďte prosím zodpovední.

In natura veritas, MaKo.