Keď sa práca robí srdcom

O nás

Kto sme

Lovci outdoorových
zážitkov

Hlubokým lesům se hluboce klaním,

ze slunce vroucně se těším,

oceán chtěl bych za hrob mít,

a strhují mě bouře. Člověka hořce mám rád.
JOSEF KAINAR, 1917-1971.

Sme manželský pár zo Slovenska, ktorý žije v severnej Dalmácii už 6 rokov. Sme lovci outdoorových zážitkov. Milujeme pohyb a prírodu a to, čo nám tá v tejto časti sveta ponúka, je priam klenot a nádhera v niekoľkých dejstvách – vo vode, na zemi i vo vzduchu. Z tohto dôvodu nám po určitom čase aj prišlo ako úplne prirodzené spojiť lásku k miestnej prírode s našim živobytím a rozbehnúť agentúru, prostredníctvom ktorej by sme sa mohli podeliť o túto krásu aj s našimi klientmi. A to hneď na rôznych frontoch outdoorových aktivít, viď Outdoorové aktivity.  Ponúkame znalosť lokálneho prostredia, profesionalitu, bezpečnosť, osobný prístup, ale, samozrejme, aj plno zábavy a mnoho zážitkov. A nad to všetko sa snažíme našu činnosť smerovať k ochrane životného prostredia a nezabúdať na ekologický aspekt, pozri koncept IN NATURA VERITAS a Pár slov zakladateľov.

Kde sme?

Prečo práve Tribunj a severná Dalmácia

Dedinka TRIBUNJ – SEVERNÁ DALMÁCIA a ŠIBENICKO-KNINSKÁ ŽUPA:

Severná Dalmácia je oblasť pobrežného a prímorského Chorvátska tiahnúca sa od pohoria Velebit po mys Planka pod Primoštenom a Rogoznicou. Na rozdiel od severného pobrežia Chorvátska (Kvarner, Istria) sa táto oblasť vďaka zemepisnej šírke aj geomorfologickému predelu pohorím Velebit pyšní vyšším počtom slnečných dní, stabilným počasím a typickou stredomorskou flórou. Popri množstve prírodných krás ponúka bezpočetné množstvo kultúrnych a historických pamiatok a vzhľadom na jej geografickú polohu predstavuje pre významnú časť dovolenkujúcich Európanov ideálnu kombináciu medzi vzdialenosťou a možnosťami, ako aktívne stráviť voľný čas.

Severnú Dalmáciu tvoria dve župy – zadarská a šibenicko-kninská. Šibenicko-kninská župa ako jediná v Chorvátsku disponuje až dvoma národnými parkami – Kornati NP a Krka NP, ako aj prírodným parkom Vranské jazero. Spolu s NP Paklenica a prírodnými parkami Telaščica a Velebit tak Severná Dalmácia predstavuje pokladnicu s asi najväčším počtom prírodných klenotov, aké Chorvátsko ponúka.

Tribunj

Obec Tribunj nachádzajúca sa v šibenicko-kninskej župe je kamenná rybárska dedina s bohatou históriou rybárstva rozkladajúca sa na pobreží severnej Dalmácie medzi ostrovom Murter  a mestom Vodicami či Šibenikom. Ako súčasť tzv. šibenickej riviéry je obkolesená nádhernou prírodou, kryštálovým morom a množstvom zátok a väčších či menších ostrovov, z ktorých väčšina je neobývaná.

Tribunj, jeho župa ako aj celá oblasť severnej Dalmácie je svojimi prírodnými krásami živnou pôdou pre rôzne outdoorové aktivity, od plávania, potápania cez kajakovanie,  paddleboardovanie až po bicyklovanie, windsurfing a kitesurfing či “iba“ klasický treking. Okrem toho je len na skok vzdialený od väčších, rušnejších a komerčnejších Vodíc či od historického a starobylého mesta Šibenik.

Rybárska dedinka Tribunj je tak vhodnou vstupnou bránou do prírodného sveta zároveň poskytujúcou dostupnú infraštrukúru, obchody, zábavu či pamiatky. Na dennej báze je možné z nej uskutočňovať aj výlety do národného parku Kornati, národného parku Krka vrátane nádherného kaňona prítoku riečky Čikola či prírodného parku Vranské jazero. Milovníkom prírody však sú na „dostrel“ aj ďalšie krásy severnej Dalmácie – národný park Paklenica ako raj pre skalolezcov či turistov hľadajúcich jeho hlboké kaňony, prírodný park Telaščica so slaným jazerom Mir či mohutnými útesmi padajúcimi kolmo do otvoreného Jadranu, „Winnetouova“ rieka Zrmanja (spolu s jej prítokom Krupa) a jej mohutný kaňon alebo početné kaskády a vodopády, najvyšší vrch Chorvátska – Dinara (1831m), vodopád riečky Krčič (Topoljski buk), a naostatok, dychberúci prameň rieky Cetina, na ktorý dozerá malebný starochorvátsky kostol z 9. storočia, či divoká rieka samotná.

Dedina Tribunj so svojou hlbokou históriou siahajúcou až do 13. storočia (Jurijevgrad), resp. 15. storočia (Tribohunj) je domovom zážitkovej agentúry MAKO Adventures. Ponúka nám tak pokojné, útulné, no zároveň vynikajúce východiskové miesto k našim objavovateľským výletom – či už pod morskú hladinu, po hladine za opustenými ostrovmi a skrytými plážami, cez kryštálové rieky a ich kaňony v blízkom vnútrozemí, až po výlety po vlastných nohách alebo na bicykli. Krásnych cyklistických trás a turistických chodníkov je tu ako na rozdávanie. V neposlednom rade treba povedať, že dedinka Tribunj je aj samo o sebe výborné dovolenkové miesto pre ľudí hľadajúcich skôr pokoj, romantiku a peknú prírodu – má maličké, no o to malebnejšie kamenné historické centrum na ostrove spojenom kamenným mostom so zvyškom dedinky s promenádou pri mori a s reštauráciami a kaviarňami. A to všetko pod fotogenickým kopcom so starým kostolom. A disponuje až tromi charakterom úplne rozdielnymi plážami – plážou Bristak za dedinskou marínou otočenou smerom k mestu Vodice zodpovedajúcou tomuto mestu aj štýlom, centrálnou dedinskou plážou Zamalin pod kopcom s kostolom a s borovicovým hájom, a plážou Sovlje na konci dediny smerom na Murter, ktorá sa pýši hlbokou zátokou pripomínajúcou malý fjord s krásnou prírodnou siluetou. Teda napriek charakteru malej prímorskej dedinky je si tu z čoho vyberať. Okrem toho je Tribunj aj dog friendly miestom s vlastnou plážou pre psíkov. A ak človeku nevadí na dovolenke vo voľných dňoch aj sadnúť do auta, tak za 15 minút jazdy jedným smerom si vie vychutnať historickú kamennú perlu chorvátskeho pobrežia – slovanský Šibenik, či 15 minút jazdy druhým smerom zase chorvátsky Karibik menom Murter. Tribunj je proste zárukou pestrej a plnohodnotne prežitej dovolenky.

Čo ponúkame?

Aktivity vo vode, na súši aj vo vzduchu

Vzhľadom na uvedené bohaté možnosti, ktoré nám lokalita dediny Tribunj a jeho okolia ponúka, poskytujeme široké služby:

-uskutočňovania samotnej športovej aktivity v prírode,
-požičiavania výstroja,
-sprievodcovstva,
-a organizovania výletov či komplexných balíkov na kľúč,

a to v nasledovných športových outdoorových aktivitách (voda/zem/vzduch):

Naša pridaná hodnota

& Znalosť prostredia, jedinečná ponuka a najlepší pomer cena/kvalita pre klienta

Žijeme v severnej Dalmácii už 6 rokov. Prostredníctvom našej agentúry ponúkame našim klientom koncept zabezpečenia alebo sprostredkovania vybraných outdoorových aktivít či ich kompletného balíka. A to in-house alebo prostredníctvom tých najlepších dodávateľov v našom šibenickom regióne. Samozrejmosťou je spoľahlivá logistická podpora, profesionálne a odborné poradenstvo ako aj osobný prístup. A to všetko pri priaznivých cenách, a pri širokej škále doplnkových služieb. Inými slovami – môžete si užiť a vychutnať krásy malého Tribunju ako dovolenkového miesta, a popritom využívať široké a kvalitné služby outdoorovej agentúry, ktorá tak v ponúkaných aktivitách vypĺňa v tejto lokalite hluché miesto. Dôležitou skutočnosťou pre Vás ako našich klientov je, že sme malou agentúrkou, ktorá sa neorientuje na kvantitu, ale kvalitu – keďže popri našich ľudských možnostiach ani kapacita našich priestorov či mikrobusu nám nedovoľuje hostiť a starať sa o viac ako osem ľudí v jednom turnuse, umožňuje nám to poskytovať klientom absolútne osobný prístup. Vieme byť pre nich v prípade potreby na telefóne či osobne k dispozícii (Tribunj ako je krásny, tak je maličký), ušiť im outdoorový program na mieru a ponúknuť im na tanieri kvalitu, za ktorú sa vo finále nemusíme hanbiť.