Dajte to na Sagana v tomto malom cyklistickom raji

Bicyklovanie

Oblasť Tribunju a severnej Dalmácie ponúka veľké množstvo krásnych cyklistických tratí, či už pre cestnú cyklistiku alebo pre MTB.

Totiž, či už ide o štrkové a makadamové cestičky cez stredomorskú macchiu nad morom, alebo menej frekventované asfaltové cesty, každý typ cyklistu si tu naozaj príde na svoje. Jedná sa o trasy pri mori, ale aj v blízkom vnútrozemí. Rovinaté trasy, prípadne trasy s miernym prevýšením, ale aj tzv „stupáky“.

Spomeňme aspoň niektoré:

- okruh Tribunj/Ivinj/Tisno/Murter (cestná cyklistika aj MTB, resp. kombinované), - bicyklistický okruh do histórie vedľajších Vodíc s prihliadnutím na historické pamiatky v ich okolí a historický význam tohto mesta (najmä MTB), - „Orlov krug“ trek (MTB), - okruh prírodným parkom Vranské jazero v bezprostrednej blízkosti jadranskej magistrály a pobrežia severne od dediny Tribunj (MTB), - okruh Srima/Jadrija/Martinska/Zaton/Raslina (cestná cyklistika aj MTB), - okruh Grebaštica/Primošten Burnji/Primošten/Rogoznica (najmä cestná cyklistika, väčšie prevýšenia), - rôzne okruhy v lokalitách NP Krka, ktorý je cyklistickým rajom (cestná cyklistika aj MTB, ale s prevahou MTB), - výšľap na Čavnovku 1147 m.n.n. vo vnútrozemí pri mestečku Drniš, - mnohé ďalšie lokality.

Cenník:

Zapožičanie – MTB bicykel – 1deň
24eur/29eur (podľa typu)
Zapožičanie – MTB bicykel – 2dni
38eur
Zapožičanie – MTB bicykel – 3dni
52eur
Zapožičanie – MTB bicykel – 4dni
69eur
Zapožičanie – MTB bicykel – 5dní
76eur
Zapožičanie – MTB bicykel – 6dní
89eur
Zapožičanie – MTB bicykel – 7dní
99eur
Bicykl.výlet (2-4osoby)
44eur
Bicykl.výlet (5-9osôb)
39eur
Bicykl.výlet (10osôb+)
36eur

Ceny sú za kus (zapožičanie), resp. na osobu (výlet). Ceny cyklistických výletov okrem zapožičania samotného bicykl. výstroja vrátane helmy zahŕňajú aj manažment a logistickú podporu vrátane odvozu/dovozu do/z Tribunju, starostlivé dizajnovanie výletu pre malý okruh cyklistov do 10ľudí s lokálnym skúseným cyklist. sprievodom, „bike fiting“ (vzhľadom na rôzne typy sedadiel, pedálov), 0,5L vody a cyklist. fľaše, poistenie. Možnosť špeciálnych bicyklo-túr: Na základe vyžiadania, v závislosti od charakteru cyklistického výjazdu, potrebnej logistiky a vzdialeností, resp. po konzultácii s klientom a jeho požiadavkami. Dodatočná možnosť: zastávka na domácom dalmátskom obede+ochutnávke dalmátskych vín=30eur, na ochutnávke dalmátskych vín=20eur. Zmena cien je vyhradená. Operátor si vyhradzuje právo zrušiť výlet vzhľadom na meteorologické a poveternostné podmienky. Všetky bezpečnostné inštrukcie personálu operátora musia byť rešpektované.