S pádlom v ruke a s úsmevom na tvári

Kajakovanie a paddleboarding

Oblasť Tribunju a okolia poskytuje na výber širokú škálu možností kajakovania, od morského až po kajakovanie na riekach.

More:

Poskytujeme okrem zapožičania kajakov a vodáckeho príslušenstva aj organizovanie kajakových výletov s dĺžkou trvania poväčšinou cca. od 4 do 8 hodín. Okolie dediny Tribunj je výnimočné svojou členitosťou, množstvom zátok, ako aj priľahlých či vzdialenejších ostrovov. Šibenické súostrovie predstavuje približne 250 ostrovov, z ktorých je iba 6 obývaných!

Je možné s pádlom v ruke navštíviť ostrov Prvič, ktorý je so svojimi dedinami Prvič Šepurine a Prvič Luka historickou a kultúrnou pamiatkou, a v rámci poldňového výletu ho celý obísť. Alebo sa sústrediť na divoké ostrovy – neobývaný Tijat a Zmajan, a okúpať sa v jednej z ich kryštálových zátok. Či skôr bližšie spoznať historický Zlarin ako ostrov koralov, prípadne Krapanj – ostrov lovcov morských hubiek. Za zmienku stojí aj prípadné kajakovanie okolo neobývaného Prišnjaku a Sovljaku, pri útesoch ktorých stojí za to zastaviť a „nahodiť“ – cestu späť možnože budete mať spestrenú neočakávanou posádkou a doma Vás pochvália za neplánovanú, ale o to čerstvejšiu večeru. A keď si nebudete vedieť vybrať, tak Vám to ešte viac skomplikujeme, ak povieme, že nie ďaleko od nás je aj tajomný a neobývaný ostrov Logorun, ktorý počas druhej svetovej vojny okupovalo nemecké vojsko, ktoré tu vybudovalo v jednej zo zátok nielen betónové mólo s jednoduchým obydlím, ale aj bunkrové opevnenie vtesané do tvrdej a odolnej skaly. Na tomto móle sa potom ako partia môžete staviť o jedno chladené večerné Karlovačko pivo, kto prvý so šnorchlom a okuliarmi nájde v priľahlej zátoke na dne odpočívajúcu nevybuchnutú lodnú mínu ako svedectvo dávnych vojnových časov.

Aaa, a to sme vlastne úplne zabudli na opevnenie St. Nikolasa a kanál Sv.Ante, ktoré, prvé ako ľudskou rukou vybudované a druhé ako prirodzené a prírodou vytvorené opevnenie chránia vstup po mori do historického mesta Šibenik – je radosť ich vzhliadnuť práve z kajakového sedadla. Osobitnou kapitolou kajakovania na mori, ktorú je potrebné tiež spomenúť, je kajakovanie pri brehoch členitého a krásneho Murteru s výhľadom na otvorené more a na Kornati na horizonte.

Rieky

Iba pár kilometrov od dediny Tribunj v meste Šibenik vteká rieka Krka do mora. Po ceste od Dinárskych vrchov, kde vo vnútrozemí táto rieka pramení, začína za mestom Knin vytvárať sústavu kaskád, vodopádov či fotogenických kaňonov, aby napokon prehrala súboj s gravitáciou a vliala sa do Jadranu. Svedkom tohto divadla je bujná zeleň a vegetácia ako aj množstvo historických stavieb, zrúcanín či kláštorov technického či kultúrneho významu. A, samozrejme, toľko krásy na jednom mieste sa nezaobišlo bez vytvorenia Národného parku. Vzhľadom na túto skutočnosť naše kajakovanie sa v tejto oblasti sústreďuje najmä na dve lokality tesne za hranicou NP, na ktorých je možné si užiť krásny kaňon rieky Krka, okúpať sa na jej čistých plážach ako aj po osviežení sa prejsť v uličkách historického Skradinu alebo Zatonu a zavŕšiť tento zážitok príjemnou poobedňajšou kávou.

Časovo náročnejší celodenný kajakový výlet predstavuje návšteva rieky Zrmanja alebo jej nádherného prítoku Krupa. Toľko krásy na jednom mieste si dokonca na jej dôkladnejšie spoznanie vyžaduje aj dva tri dni kajakovania – budete očarení okolitou prírodou, kaskádami, malými vodopádmi ako aj občasnými jemnými perejami. A keď bude potrebné sa v sparnom lete schladiť, nebude problém sa okúpať a na chvíľu tak zameniť slané more za niečo „pitné“. A na záver, ako budete preplávavať dychberúcim a vyprahnutým kaňonom Zrmanje, nadobudnete pocit, že ste niekde na divokom americkom západe. A potom Vám to dôjde – veď Vy ste naozaj tam, tu predsa točili tie najznámejšie pasáže filmu o Winnetouovi.

Cenník:

Zapožičanie – SEA kajak/dvojkajak – celý deň
34eur/44eur
Zapožičanie – SEA kajak/dvojkajak – pol dňa
24eur/34eur
Zapožičanie – SOT kajak/dvojkajak – celý deň
30eur/40eur
Zapožičanie – SOT kajak/dvojkajak – pol dňa
18eur/28eur
Zapožičanie – SUP paddleboard – pol dňa/celý deň
23eur/35eur
kajak.výlet: more, pobrežie, ostrovy (min 2os.-max 10/8os.)
44eur/40eur (SEA/SOT)
kajak.výlet: rieka Krka – kratšia verzia (Zaton) – (min/max: 2/8os.)
40eur
kajak.výlet: rieka Krka – dlhšia verzia (Skradin) – (min/max:2/8os.)
50eur
kajak.výlet: rieka Krupa/Zrmanja- celodenný výlet (min 4os.-max 8os.)
78eur (57eur za dieťa)
špeciálne kajak.výlety - západoslnkové, s prespaním, historické
vzhľadom na okolnosti a podmienky cena na vyžiadanie

Ceny sú za kus (zapožičanie), resp. na osobu (výlet). V cene zapožičania kajaku alebo paddleboardu je zahrnuté aj pádlo, sedačka, vesta a vodotesný odkladací sud, prípadne aj prilba ak ide o tečúcu vodu na Zrmanji či Krupe (tam zabezpečený aj obed, a min.počet osôb=4). Ceny kajakových výletov okrem už spomenutého zapožičania kompletného výstroja zahŕňajú aj manažment a logistickú podporu vrátane komfortnej dopravy na lokalitu a naspäť do Tribunju, lokálneho skúseného kajakového sprievodcu, poistenie, 0,5L vody, a samotný výlet precízne dizajnovaný pre potreby malej skupinky klientov a ich požiadaviek. V prípade špecifickejších požiadaviek klienta budú tie predmetom konzultácie, dohody a flexibilného výberu lokality či druhu kajakového výletu na mieste. Následne podľa požiadaviek klienta, charakteru vybraného kajakového výletu a potrebnej logistiky bude stanovená aj finálna cena. Zmena cien je vyhradená. Operátor si vyhradzuje právo zrušiť výlet vzhľadom na meteorologické a poveternostné podmienky. Všetky bezpečnostné inštrukcie personálu operátora musia byť rešpektované.